50 % príspevok na vakcínu proti hepatitíde A+B

Ochráňte sa proti hepatitíde typu A aj B účinnou vakcínou. Na každú z troch dávok očkovacej látky Twinrix Adult vám poskytneme príspevok 50 %.
Príspevok na vakcínu proti hepatitíde A+B
Share on facebook

Čo od nás dostanete

Očkovanie proti žltačke typu A a B je jedno z najčastejšie využívaných očkovaní. Očkovať sa dávajú ženy a matky žijúce v mestách s vysokou koncentráciou ľudí, tie, ktoré cestujú do rizikových krajín Ázie či Afriky alebo majú rizikové zamestnanie, v ktorom hrozí infekcia hepatitídy. 

 

S vírusom žltačky sa však môžete stretnúť nečakane aj doma na Slovensku alebo pri cestovaní v Európe. Očkovanie vám poskytne doživotné protilátky a predstavuje účinnú ochranu zdravia, napriek tomu nie je hradené z verejného poistenia.

 

Očkovanie proti hepatitíde prebieha v troch kolách – prvú vakcínu vám lekár podá vo vami zvolenom termíne, druhú o mesiac neskôr a poslednú o šesť mesiacov.

 

Ak sa rozhodnete pre toto očkovanie, Union zdravotná poisťovňa vám preplatí 50 % nákladov na nákup všetkých troch vakcín Twinrix Adult.

 

Orientačná plná cena jednej vakcíny je 43 €. S týmto benefitom tak za všetky 3 dávky dokopy môžete ušetriť až 65 €. Nezabudnite, že po roku je potrebné minimálne jedno preočkovanie. Aj na to vám prispejeme. 

 

Aké sú príznaky hepatitídy typu A a B a ako sa tento vírus prenáša?

Hepatitída typu A vo väčšine prípadov nepredstavuje vážne ohrozenie. U malých detí môže prebehnúť dokonca bezpríznakovo, výskyt a závažnosť ochorenia stúpa s vekom. Najohrozenejší sú starší ľudia, tehotné ženy a najmä pacienti s predchádzajúcim poškodením pečene. 

 

Prvé príznaky ochorenia sa prejavujú ako chrípka – únava, teploty, svalové bolesti a po niekoľkých dňoch sa k nim môžu pridať aj zažívacie ťažkosti ako zvracanie, bolesti v hornej časti brucha, či nechuť k jedlu.

 

Hepatitída typu B sa, naopak, prenáša krvou a inými telesnými tekutinami, pohlavným stykom, z matky na dieťa počas tehotenstva alebo pri pôrode. Jej príznaky sú podobné ako u hepatitídy A, môže byť bezpríznaková, ale taktiež sa môžu objaviť príznaky chrípky, únava, nechuť do jedla či zvracanie a zažltnutie kože. U malého percenta nakazených môže prerásť do chronickej choroby.

Mysliš, že o tejto výhode vedia tvoje kamarátky?

Dajte im vedieť, zdieľajte túto stránku a potešte ich!
Share on facebook
Share on email

Čo treba splniť

  • Ste poistené v Union zdravotnej poisťovni.

Korona aktualizacia

Text Korona aktualizacia. Quisque nec nunc vitae massa scelerisque accumsan in ut nibh. Etiam iaculis quam vel augue faucibus, id mollis sapien vulputate. Nullam et quam dolor. Cras aliquet magna a eleifend sollicitudin. Curabitur sodales dui nec congue luctus. Quisque commodo ornare fermentum.

Poistiť dieťa je jednoduché a rýchle

Dieťatko poistíte jednoducho do 60 dní po pôrode. Ak je vaše dieťa už poistené inde, môžete ho prepoistiť.

Nechajte kontakt

Jednoducho vyplňte krátky nezáväzný formulár.

Počkajte na telefonát

Do pár dní sa vám ozve zamestnanec Union zdravotnej poisťovne, s ktorým za 3 minúty vyplníte prihlášku na poistenie bábätka.

Podpis prihlášky

Prihlášku na podpis vám prinesie kuriér, ktorý ju obratom vezme späť. Hotovo.​

Scroll to Top