Vrátime vám doplatky za lieky a dietetické potraviny pre vaše deti

Aj s malým pacientom môžete mať veľké výdavky, no práve na ich zdraví a pohodlí vám najviac záleží. Doplatky za lieky a dietetické potraviny vám preto pre vaše deti do 17 rokov (vrátane) preplatíme. A bez finančného limitu.
Doplatky za lieky a dietetické potraviny pre vaše deti
Share on facebook

Čo od nás dostanete

Aj s obyčajnou chrípkou, či virózou často v lekárni doplatíte desiatky eur. Rozhodli sme sa, že vaše doplatky za lieky a dietetické potraviny pre deti budeme preplácať bez akéhokoľvek finančného limitu. Ide o všetky lieky a dietetické potraviny, ktoré predpísal zmluvný lekár sú čiastočne hradené na základe verejného zdravotného poistenia a nachádzajú sa v kategorizačnom zozname liekov a dietetických potravín. Neplatí to pre voľnopredajné lieky, ktoré si kúpite v lekárni bez predpisu. 

 

O vrátenie doplatkov môžete ako rodičia požiadať prostredníctvo Online pobočky cez konto svojho dieťaťa, kde máte po aktivácii benefitu jasný prehľad doplatkov za predpísané lieky a dietetické potraviny. Môžete o to požiadať až po spracovaní podkladov pre poisťovňu z lekární (čo trvá približne 6-8 týždňov). V prípade, že sa na dieťa vzťahuje zákonný limit spoluúčasti (zo strany zdravotnej poisťovne), v prehľade bude suma vždy znížená o zákonný nárok na vrátenie doplatkov, ktorý vášmu dieťaťu automaticky vraciame vždy na konci nasledujúceho kalendárneho štvrťroka, ako určuje zákon. 

 

*Viac o zákonnom limite spoluúčasti nájdete TU.

 

Maximálna suma vrátených doplatkov neexistuje. Vrátime vám ich bez akéhokoľvek finančného limitu. Áno, je to tak. 🙂

Mysliš, že o tejto výhode vedia tvoje kamarátky?

Dajte im vedieť, zdieľajte túto stránku a potešte ich!
Share on facebook
Share on email

Čo treba splniť

  • Vaše dieťa je poistené v Union zdravotnej poisťovni a zároveň je jej poistencom aspoň jeden z jeho zákonných zástupcov. Za poistenie zákonného zástupcu sa v tomto prípade považuje aj podaná a úradom akceptovaná prihláška do Union zdravotnej poisťovne.
  • Dieťa je vo veku 0 až 17 rokov (vrátane).
  • Lieky a dietetické potraviny sú na lekársky predpis alebo lekársky poukaz, sú predpísané zmluvným lekárom Union zdravotnej poisťovne a zároveň sa nachádzajú v kategorizačnom zozname liekov a dietetických potravín.

Korona aktualizacia

Text Korona aktualizacia. Quisque nec nunc vitae massa scelerisque accumsan in ut nibh. Etiam iaculis quam vel augue faucibus, id mollis sapien vulputate. Nullam et quam dolor. Cras aliquet magna a eleifend sollicitudin. Curabitur sodales dui nec congue luctus. Quisque commodo ornare fermentum.

Poistiť dieťa je jednoduché a rýchle

Dieťatko poistíte jednoducho do 60 dní po pôrode. Ak je vaše dieťa už poistené inde, môžete ho prepoistiť.

Nechajte kontakt

Jednoducho vyplňte krátky nezáväzný formulár.

Počkajte na telefonát

Do pár dní sa vám ozve zamestnanec Union zdravotnej poisťovne, s ktorým za 3 minúty vyplníte prihlášku na poistenie bábätka.

Podpis prihlášky

Prihlášku na podpis vám prinesie kuriér, ktorý ju obratom vezme späť. Hotovo.​

Scroll to Top